W dniu 3 października 2017r. Pierwsza Dama RP, Pani Prezydentowa Agata Kornhauser – Duda przybyła na zaproszenie Zarządu Stowarzyszenia „Szlakiem Tęczy” do nowej siedziby Stowarzyszenia w Szkole Podstawowej w Ruścu.

Pani Prezydentowa  spotkała się z dziećmi i rodzinami skupionymi w Stowarzyszeniu „Szlakiem Tęczy” oraz z wolontariuszami, którzy od lat z nami współpracują.

Dzieci z naszego Stowarzyszenia – niepełnosprawni podopieczni oraz ich rodzeństwo miały w tym czasie warsztaty plastyczne – wyklejały kolorowe koszyczki. Pani Prezydentowa z nieukrywaną radością przyłączyła się do wspólnej pracy z dziećmi. Zrobiony przez siebie koszyczek podpisała  i zostawiła na pamiątkę w naszej siedzibie. Pani Prezydentowa w mgnieniu oka skradła serca dzieci (a także rodziców), wszystkie do niej lgnęły bez oporów.

Pierwsza Dama bardzo interesowała się tym co robi nasze Stowarzyszenie, interesowały ją sprawy naszych podopiecznych i naszych Rodzin, pytała o problemy na jakie napotykają rodziny z niepełnosprawnością w życiu codziennym.  Atmosfera spotkania była bardzo ciepła wręcz rodzinna. Dołączył do nas również Dyrektor Szkoły w Ruścu pan Marek Dołęga. To pod dachem jego szkoły znalazło swoją szczęśliwą przystań nasze Stowarzyszenie.

Bardzo dziękujemy Pani Prezydentowej, że zechciała przyjąć nasze zaproszenie. Jej wizyta była dla nas dużym zaszczytem i wyróżnieniem.

Pierwsza Dama  przywiozła naszym dzieciom drobne upominki, a na pamiątkę zostawiła nam swoją fotografię z dedykacją.

Naszą misją jako Stowarzyszenia jest m.in. rozszerzanie łańcucha ludzi dobrej woli i zrozumienia dla problemów osób niepełnosprawnych – szczególnie tych dorosłych po 25 roku życia. Mamy nadzieję, że spotkanie Pani Prezydentowej z Rodzinami  z niepełnosprawnością przyczyniło się do większego zrozumienia i szacunku dla osób niepełnosprawnych.

Pani Prezydentowo bardzo dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.