13 września 2017r. odbyło się uroczyste otwarcie naszej nowej siedziby przy Szkole Podstawowej w Ruścu.

Nasze działania przez okrągłe osiem lat zostały zauważone i docenione przez lokalne władze. Do tej pory korzystaliśmy z salki w świetlicy w Urzucie. Ale niestety była ona niewystarczająca dla naszych potrzeb.Starsze dzieci i dorośli niepełnosprawni nie mogli efektywnie ćwiczyć w tym ciasnym pomieszczeniu.

Dlatego właśnie zwróciliśmy się do Gminy o większe pomieszczenia. Dzięki życzliwości Pana Wójta Janusza Grzyba i Pana Wicewójta Tomasza Muchalskiego udostępniono nam pomieszczenia w nowo wybudowanej szkole w Ruścu.

Lokal składa się z dużej sali rehabilitacyjnej, drugiego pomieszczenia gdzie odbywać się będą warsztaty, szkolenia, zebrania Stowarzyszenia, spotkania rodziców oraz mały gabinet masażu. Mamy też zaplecze tak potrzebne przy funkcjonowaniu każdej organizacji. Jest łazienka, kuchenka, pomieszczenie biurowe, szatnia, magazyn.

Wyposażenie sali do rehabilitacji należało do nas. Wielkim wsparciem była dla nas Fundacja Pomoc Polsce z Holandii, która ufundowała zakup i montaż tzw. podwiesi (system belek do montażu sprzętu rehabilitacyjnego). Annie, Joke, Willy, Tony, Iwonko DZIĘKUJEMY jesteście wspaniali.

Sala jest wyposażona w sprzęt niezbędny do rehabilitacji i wszelkich zajęć naszych podopiecznych.

W chwili obecnej odbywają się zajęcia terapii integracji sensorycznej, fizjoterapii, zajęcia z psychologiem (terapia rodzinna, indywidualna), terapia uspołeczniająca (TUS) dla dwóch grup dzieci ze spektrum Autyzmu, masaże.

Naszą ideą jest , aby to zaplecze rehabilitacyjne służyło nie tylko podopiecznym Stowarzyszenia, ale również dzieciom  z dysfunkcjami rozwojowymi z terenu Gminy Nadarzyn.

Jesteśmy bardzo wdzięczni władzom Gminy Nadarzyn za zrozumienie i życzliwość. Dziękujemy bardzo  i ze swej strony możemy zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby maksymalnie wykorzystać ten lokal dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin.

W tym dniu było z nami wielu gości. Władze gminne i powiatowe, nasi wspaniali sponsorzy, przyjaciele, terapeuci, rodziny zgromadzone wokół Stowarzyszenia.

Od kilku lat korzystaliśmy też z pomieszczeń przy Parafii p.w. Św Klemensa w Nadarzynie – jesteśmy bardzo wdzięczni ks dziekanowi Andrzejowi Wieczorkowi, że zawsze udostępniał nam miejsce na warsztaty i spotkania Stowarzyszenia.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.