SHOM (Stowarzyszenie Małżonków Szefów Misji Dyplomatycznych)

8 grudnia 2019 r. odbył się w Hotelu Marriott Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny, organizowany już po raz 12. przez SHOM (Spouses of Heads of Mission), i pomaga potrzebującym w Polsce. Wzięło w nim udział ponad 50 zagranicznych przedstawicielstw dyplomatycznych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła małżonka prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Agata Kornhauser-Duda. Na kiermaszu w Hotelu Mariott sprzedawane są na cele dobroczynne piękne przedmioty, świetnie nadające się na prezenty świąteczne. Tradycje i kultury z ponad 60 zakątków świata splatają się w centrum Warszawy a. wszystko to za sprawą XII Międzynarodowego Kiermaszu Dobroczynnego, w którym jak co roku wzięła udział także Pierwsza Dama. Wydarzenie było pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta.

Na bazarze zbierane są fundusze na cele charytatywne w Polsce. Dochód z ubiegłorocznej edycji wyniósł 541 185 zł. Tegorocznymi beneficjentami kiermaszu będą m.in. Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących, Fundacja „Dziecięca Fantazja”, Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę”, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością „Szlakiem Tęczy”, Instytut Głuchoniemych im. Jakuba Falkowskiego i Fundacja L’Arche.

Bardzo dużym wyróżnieniem oprócz dotacji była możliwość prezentacji Stowarzyszenia ‘Szlakiem Tęczy” przed tak szacownym międzynarodowym gremium. Furorę zrobiły produkty rękodzieła prezentowane przez nasze Stowarzyszenie.

Mamy nadzieję, że w przyszłych latach również będziemy mogli uczestniczyć w kolejnych Bazarach SHOM.