„W zgodzie z naturą…

i tylko tego mi trzeba
zieleni łąk, błękitu nieba

w powietrzu kwiatów woni
i naszych splecionych dłoni
autor Agnieszka Polak           

No tak. Zostało jeszcze tylko posprzątać i można powiedzieć, że Wakacyjne Warsztaty Integracyjne zostały zakończone. W tym roku po raz trzeci podjęliśmy wyzwanie zorganizowania warsztatów dla naszych podopiecznych. Dzieci niepełnosprawne spotykają się z dużą trudnością spędzenia czasu w wakacje w gronie rówieśników. Są skazani na wyjazdy rehabilitacyjne lub co gorsza pozostawanie w domu. My rodzice wkładamy niemało wysiłku, aby nasze dzieci mogły funkcjonować jak najlepiej. W ciągu roku szkolnego, dzieci są pod opieką placówek, które zapewniają edukację i rehabilitacje. Wakacje to czas przestoju w tych działaniach. Niestety jest to niejednokrotnie przyczyna regresu u naszych dzieci. To co tak mozolnie zostało wypracowane w roku szkolnym znika bezpowrotnie. Dlatego właśnie organizujemy te warsztaty. Tu dzięki ciężkiej pracy wielu osób powstaje dzieło. Koncepcja jest prosta. Dzieci zdrowe i niepełnosprawne razem spędzają wakacje, ale mają też stały dostęp do minimum rehabilitacji.

Dzięki dotacji z Gminy Nadarzyn pozyskanej na realizację zadania publicznego – wypoczynek dzieci i młodzieży, dzieci niepełnosprawne i zdrowe mogły miło spędzić czas wakacyjny. Koszt całkowity zadania 27 256,40 zł, dotacja UG 11 456,00 zł, wkład własny finansowy 9 998,00 zł, wkład własny niefinansowy 5 802 40 zł.   W ciągu trzech tygodni nauczyciele zorganizowali naprawdę ciekawe zajęcia. Każdy z nich bardzo postarał się aby ten czas był jak najbardziej atrakcyjny. Bardzo za to dziękujemy Izie, Justynie, Arlecie,  Marcie, Małgosi – naszym wspaniałym wychowawcom.

Oczywiście nic nie mogłoby się udać bez naszych nieocenionych pomocników
i wolontariuszy. Ludzi w otwartymi głowami i sercem…. Ewy, Edyty, Julii, Olka, Oli, Renaty, Basi, oraz wielu rodziców, którzy zawsze gotowi byli do pomocy, przy projektach i logistyce. Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni. Dziękujemy też paniom Monice, Kamili, Basi, które przygotowały nam pyszne obiadki i pani Zosi, która zmywała nasze talerze.

Dzięki dotacji ze Starostwa Powiatowego w Pruszkowie możliwe było zapewnienie rehabilitacji naszym podopiecznym. Dzieci mogły korzystać z fizjoterapii, terapii SI, masaży, hipoterapii. Osoby głęboko upośledzone miały zapewnioną stałą opiekę asystentów.  Bardzo dziękujemy pani Beacie, Monice, paniom z TATATAJa – Marcie i Ani. Dziękujemy też Magdzie, Ewie i Wandzie za opiekę nad Rafałem, Martyną i Kacperkiem. Całkowity koszt zadania 18 512,00 zł, dotacja 10 000,00 zł, wkład własny finansowy 3 808,00 zł, wkład własny niefinansowy 4 704,00 zł.

Ten czas z pewnością był bardziej atrakcyjny dzięki wycieczkom dofinansowanym ze środków PFRON. W tym roku nasze warsztaty przebiegały pod hasłem „W zgodzie z naturą” dlatego wycieczki były do Tężni w Konstancinie, Term Mszczonowskich i Lasów Garwolińskich. Koszt całkowity zadania 12 460,00 zł, dotacja 4 583,00 zł, wkład własny finansowy 3587,00zł, wkład własny niefinansowy 4290,00zł.

Wszystkie te dofinansowania stanowiły pewną część nakładów finansowych na to przedsięwzięcie.

Reszta pochodziła z funduszy, które Stowarzyszenie pozyskuje z darowizn, czy w inny sposób (patrz BIEG CHARYTATYWNY 10 września)

Chcemy zaznaczyć, że dzieci korzystające z tej formy wypoczynku ponoszą minimalny koszt.

W tym roku było to 50 zł za tydzień od dziecka.

I takimi aniołami wspomagającymi nasze działania są firma HETMAN, PTAK, BS TARCZYN, ROSSMAN, FERRERO, KOSMEPOL Fabryka L’Oreal Polska – dziękujemy Wam z całego serca.

Szczególne podziękowania dla Pani Joli Ludwiniak, która gościła nas w progach Szkoły w Woli Krakowiańskiej.

Wszystko ogarnięte, sale sprzątnięte.. i tylko ze ściany tęsknie spogląda za nami, nasz warsztatowy kolega Beniamin.

0099                                                                                                       AS

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.