Stowarzyszenie „Szlakiem Tęczy” zachęcone sukcesem i pozytywnym odbiorem poprzednich akcji zaprasza na 5. edycję biegu charytatywnego „Biegiem po sprawność”. Celem inicjatywy jest połączenie świata osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych poprzez sport.

Bieg odbędzie się 14 września 2019 (sobota). Dla zawodowców i prawdziwych twardzieli przewidziany jest dystans 10 km (trasa biegu będzie prowadzić głównie po Lesie Nadarzyńskim), dla mniej wytrzymałych dystans 3 km oraz trasa 3 km nordic walking. Dzieci i osoby niepełnosprawne będą miały do wyboru dystans 1 km lub 500 m na Stadionie GOS-u w Nadarzynie (będą obowiązywały kategorie wiekowe).

Dzięki temu wydarzeniu podopieczni Stowarzyszenia uczą się wiary we własne możliwości oraz kształtują wolę walki do pokonywania kolejnych barier. Uczestnicy poznają siłę wytrwałości i czerpią motywację do realizacji kolejnych wyzwań.

OFICJALNY PROGRAM MINUTOWY

8:30-9:45 Rejestracja zawodników i wydawanie pakietów startowych na bieg 10 km i 3 km + 3 km nordic walking, 1 km i 0,5 km.
9:00 Rozpoczęcie pikniku dla dzieci
9:45 Rozgrzewka do biegu dzieci na 0,5 km i 1 km
10:00 Start biegu dziewcząt na 1 km
10:10 Start biegu chłopców na 1 km
10:20 Start biegu dzieci na 0,5 km
10:30 Rozgrzewka dla zawodników na 10 km , 3 km i 3 km nordic walking.
10:45 Start biegu na 10 km, 3 km i 3 km nordic walking
10:50 Dekoracja zwycięzców biegów dziecięcych
12:00 Dekoracja zwycięzców biegów na 10 km, 3 km i 3 km nordic walking
14:00 Zakończenie Imprezy.

Gościem honorowym wydarzenia będzie Dariusz Malejonek – kompozytor, gitarzysta, wokalista. Biegom będzie towarzyszył piknik rodzinny: atrakcyjny plac zabaw, kawiarenka z domowymi ciastami, kawą i herbatą oraz inne atrakcje niespodzianki.

Regulamin, szczegółowe informacje i zapisy: szlakiemteczy.pl/biegiem-po-sprawnosc-v-edycja/

Serdecznie zapraszamy chętnych do udziału w biegu i wsparcie przez to naszej działalności.

O IMPREZIE

Zaczęliśmy „biegać po sprawność” w 2015 roku – namówiły nas do tej akcji osoby z zewnątrz, szukając sposobu na wypromowanie naszej działalności i znalezienie dodatkowego wsparcia finansowego. Jesteśmy organizacją non profit, mamy obecnie 30 podopiecznych z różnymi niepełnosprawnościami. Naszym celem jest pomoc w rehabilitacji i wszechstronnej terapii naszych podopiecznych oraz opieka nad ich rodzinami

Od dwóch lat działamy w nowej siedzibie w Ruścu, ul. Osiedlowa 72. Dzięki pomocy Ludzi Dobrej Woli oraz Gminy Nadarzyn, a także intensywnej pracy mamy bardzo dobrze wyposażoną salę do rehabilitacji, jest coraz więcej chętnych do korzystania z pomocy terapeutycznej. Rozszerzamy również ofertę pomocy dla rodziców i opiekunów dzieci i osób niepełnosprawnych. Mamy bardzo dużo pomysłów i planów związanych z opieką nad naszymi podopiecznymi. Chcemy przeprowadzać szkolenia dla asystentów osób niepełnosprawnych, ponieważ brakuje specjalistów w tej dziedzinie. Na to wszystko potrzebne są środki finansowe, dlatego w czasie V edycji Biegu Charytatywnego będziemy zbierać fundusze na realizację naszych celów i zamierzeń.

Tegoroczna edycja biegu odbywa się pod patronatem Starosty Pruszkowskiego i Wójta Gminy Nadarzyn.

Impreza „Biegiem po sprawność” może się odbyć dzięki naszym wolontariuszom I sponsorom: Starostwu Powiatowemu w Pruszkowie, Gminie Nadarzyn, Gminnemu Ośrodkowi Sportu w Nadarzynie, Scanii, Ferrero, Rossmann, Toyota W&J Wiśniewski, Makro Concert, MS Okna Nadarzyn, Pizzerii Margarita.

Wszystkim sponsorom i ludziom dobrej woli, którzy z takim oddaniem pomagają nam przy organizacji „Biegu po sprawność” serdecznie dziękujemy.

Rodzice i przyjaciele Stowarzyszenia „Szlakiem Tęczy”