Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Wszystkim pociechom gratulujemy przebrnięcia przez rok szkolny. Razem z Wami cieszymy się na zasłużony odpoczynek.

W tym roku jak w latach ubiegłych planujemy zorganizować warsztaty wakacyjne i terapię dla naszych podopiecznych.

Projekt zakłada zapewnienie aktywnego i bezpiecznego wypoczynku podczas zajęć warsztatowych, w godzinach od 10.00 do 16.00 oraz stworzenie możliwości integracji ze zdrowymi rówieśnikami.

Warsztaty są tak zaplanowane, aby stanowiły formę atrakcyjnego spędzenia czasu i łączyły zabawę z nauką i wychowaniem.

Program zajęć w projekcie:

  • zajęcia plastyczne – malowanie pędzlem, palcami, kredkami itp., zajęcia z gliną, masą solną, plasteliną,
  • zajęcia ruchowe – z chustą Klanza, na trampolinie, z różnego rodzaju piłkami, gry i zabawy na świeżym powietrzu, zabawy z wykorzystaniem sprzętów placu zabaw, indywidualne, grupowe i parami,
  • gry i zabawy na świeżym powietrzu,
  • zajęcia z samoobsługi – nauka czystości i higieny, zakup niezbędnych produktów do przyrządzenia posiłku (posługiwanie się pieniędzmi), przygotowanie posiłków, nauka zachowania przy stole,
  • wycieczki i atrakcje.

Ale co najważniejsze niepełnosprawni uczestnicy będą mieli możliwość nieodpłatnej rehabilitacji – fizjoterapii, zajęć integracji sensorycznej, masaży. Bez wątpienia atrakcją będzie możliwość przejażdżek konnych dla dzieci zdrowych i hipoterapii dla ON.

Nad zabawą i bezpieczeństwem uczestników warsztatów będą czuwali wykwalifikowani terapeuci, wychowawcy oraz przeszkoleni wolontariusze.

Uczestnicy będą mieli zapewniony obiad i podwieczorek.

W tym roku warsztaty odbędą się w SP w Nadarzynie, która dysponuje infrastrukturą dostosowaną dla ON. Nowe miejsce, nowe możliwości, nowe przeżycia. Temat przewodni na te wakacje to Kontynenty. Będzie tęczowo, wesoło i kolorowo.

Projekty o dofinansowanie złożone – czekamy na rozstrzygnięcie. Bez dotacji z Gminy i Powiatu realizacja przedsięwzięcia nie byłaby taka prosta. Ponieważ zależy nam, aby rodziny dzieci niepełnosprawnych nie musiały być obarczone kosztami wypoczynku i rehabilitacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.