„Biegiem po sprawność” to bardzo szczytna i symboliczna impreza, szczególnie dla organizacji pomagającej osobom niepełnosprawnym – na przekór ograniczeniom i w imię solidarności z osobami, którym sprawność nie była dana już od momentu urodzenia.

Zaczęliśmy „biegać po sprawność” w roku 2015 – namówiły nas do tej akcji osoby z zewnątrz, szukając sposobu na rozreklamowanie naszej działalności i znalezienie dodatkowego wsparcia finansowego. Jesteśmy organizacją non profit, mamy obecnie 20 podopiecznych z różnymi niepełnosprawnościami i naszym celem jest pomoc w rehabilitacji i wszechstronnej terapii naszych podopiecznych oraz opieka nad ich rodzinami.

W tym roku  data biegu wypada w dniu  ósmej rocznicy  Stowarzyszenia „Szlakiem Tęczy” – w dniu 9 września 2009 roku zostaliśmy zarejestrowani w KRS pod numerem 0000336729.

13 września odbędzie się uroczyste otwarcie naszej nowej Sali Rehabilitacyjnej, (którą mamy dzięki pomocy Gminy Nadarzyn) przy Szkole Podstawowej w Ruścu. Dzięki temu będziemy mogli rozszerzyć  zajęcia  terapeutyczne dla naszych podopiecznych, a także uzupełnić brakujący sprzęt terapeutyczny. Mamy w planach prowadzenie systematycznych warsztatów  psycho – edukacyjnych dla opiekunów osób z niepełnosprawnością. Mamy bardzo dużo pomysłów i planów związanych z opieką nad naszymi podopiecznymi. Na to wszystko potrzebne są środki finansowe, dlatego  w czasie III edycji Biegu Charytatywnego będziemy zbierać fundusze na realizację naszych celów i zamierzeń.

Dla osób zainteresowanych naszą imprezą rozszerzyliśmy ofertę biegową. Dla zawodowców i prawdziwych twardzieli będzie do przebiegnięcia dystans 10km (trasa biegu będzie prowadzić głównie po lesie Nadarzyńskim), dla mniej wytrzymałych dystans  3km, a głównie na życzenie  Pań  3km dystans  Nordic Walking.

Dzieci i osoby niepełnosprawne będą miały do wyboru  dystans 1 km lub 500m na Stadionie GOS-u w Nadarzynie (będą tu kategorie wiekowe) – dziękujemy Panu Wójtowi za pomoc i wsparcie.

Gościem honorowym i twarzą imprezy będzie Rafał Mroczek – znany aktor, który również biegowo weźmie udział w naszej akcji.

Biegom będzie towarzyszył piknik rodzinny: atrakcyjny plac zabaw, pokaz wozu strażackiego, kawiarenka z domowymi ciastami, kawą i herbatą oraz inne atrakcje.

Serdecznie zapraszamy chętnych do udziału w biegu i wsparcie poprzez to naszej działalności.

Szczegółowe informacje i zapisy na stronie: szlakiemteczy.pl/biegiem-po-sprawnosc/

PROGRAM „BIEGIEM PO SPRAWNOŚĆ” Nadarzyn, 9 września

8:30-9:45 Rejestracja zawodników i wydawanie pakietów startowych na bieg 10 km i 3 km + 3 km nordic walking, 1 km i 0,5 km.
9:00 Rozpoczęcie pikniku dla dzieci
9:30 Rozgrzewka dla zawodników na 10 km , 3 km i 3 km nordic walking.
10:00 Start biegu na 10 km.
10:10 Start biegu na 3 km i 3 km nordic walking.
10:45 Rozgrzewka do biegu dzieci na 0,5 km i 1 km
11:00 Start biegu na 0,5 km dzieci
11:15 Start biegu na 1 km dzieci
12:00 Dekoracja zwycięzców.
14:00 Zakończenie Imprezy.

Impreza „Biegiem po sprawność” może się odbyć dzięki naszym sponsorom:

Starostwu Powiatowemu w Pruszkowie, Gminie Nadarzyn, Gminnemu Ośrodkowi Sportu w Nadarzynie, Gminnemu Ośrodkowi Zdrowia w Nadarzynie, Scanii, Mago Niu.Mobile, Ferrero, Rossmann, Toyota W&J Wiśniewski, Makro Concert, Milan Sport, Chamiarnia, OSP Nadarzyn.

Wszystkim naszym sponsorom i ludziom dobrej woli, którzy z takim oddaniem pomagają nam przy organizacji „Biegu po sprawność” serdecznie dziękujemy.

Rodzice i przyjaciele

Stowarzyszenia „Szlakiem Tęczy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.