Już po raz czwarty Stowarzyszenie „Szlakiem Tęczy” zorganizowało wydarzenie sportowe pod hasłem „Biegiem po sprawność”. Celem przeprowadzenia akcji biegowej w Nadarzynie było stworzenie okazji do sportowej integracji oraz promocja działalności Stowarzyszenia, którego codzienna aktywność związana jest z pomocą osobom niepełnosprawnym.

Miejscem startowym imprezy zorganizowanej 15 września był Stadion w Nadarzynie. To tutaj przeprowadzono konkurencje biegowe dla dzieci oraz bieg integracyjny na dystansie 1 km. Stąd ruszyli w leśną trasę także uczestnicy rywalizacji dorosłych na dystansie 10 km, 3 km i 3 km nordic walking. Co ciekawe, wśród nich znaleźli się także przedstawiciele armii amerykańskiej oraz gwiazda tegorocznej akcji, artysta Dariusz Malejonek.

Organizatorzy zadbali także o dodatkowe, poza sportowe atrakcje. Na młodszych uczestników wydarzenia czekały m.in. dmuchane zamki, kucyki oraz wielka ciężarówka którą udostępnił jeden ze stałych sponsorów – firma Scania. Tegoroczną akcję wsparli także:

– Powiat Pruszkowski
– Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nadarzynie
– Urząd Gminy Nadarzyn
– Macro Concert
– Salon Toyota W&J Wiśniewski z Mościsk
– Nadleśnictwo Nadarzyn
– Polski Komitet Paraolimpijski
– MS więcej niż okna w Nadarzynie
– sklep Warus w Nadarzynie
– Straż Gminna w Nadarzynie

W przygotowanie i organizację mocno zaangażowani byli także wolontariusze i przyjaciele Stowarzyszenia, którym Zarząd przekazał podczas podsumowania serdeczne podziękowania za udzielone wsparcie.

Rewelacyjnych humorów i świetnej, rodzinnej  atmosfery nie zdołała popsuć nawet kapryśna pogoda. Na zakończenie wydarzenia, najlepsi zawodnicy danych konkurencji zostali obdarowani pucharami oraz nagrodami rzeczowymi przekazanymi od instytucji wspierających. Obok wyróżnień za osiągnięcia biegowe wręczono także nagrody za najbardziej ciekawe, sportowe przebranie. Ci którzy nie zdobyli miejsc na podium, nie wrócili do domu z niczym. Na mecie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a najmłodszym organizatorzy zapewnili dodatkowe upominki.

Kolejna edycja „Biegiem po sprawność” przeszła do historii, przypominając społeczności lokalnej o ogromnych, codziennych potrzebach podopiecznych Stowarzyszenia „Szlakiem Tęczy”. W tym roku szczególnie podkreślano starania o pozyskanie miejsca i środków na budowę Kompleksowego Ośrodka Opiekuńczego dla osób niepełnosprawnych, starszych, niesamodzielnych, wykluczonych społecznie. To obecnie nadrzędny cel wspólnego biegu po sprawność – biorą w nim codziennie udział członkowie, sympatycy i podopieczni Stowarzyszenia „Szlakiem Tęczy”. Prosimy o ich wsparcie na trasie…

Do zobaczenia na kolejnej, już piątej edycji akcji „Biegiem po sprawność”.

Galeria zdjęć: zobacz
Foto: Ewa Milun-Walczak

Na podium „Biegiem po sprawność” 2018

1000 m dziewczynek
1. Natalia Skorupa
2. Zuzanna Suchodolska
3. Marta Barej

1000 m chłopców
1. Mateusz Pietrzyk
2. Kacper Buczkowski
3. Tymon Jonik

Bieg integracyjny – 500 m dziewczynek
1. Nikola Omen
2. Nadia Rosłoń
3. Lena Janik

Bieg integracyjny – 500 m chłopców
1. Oskar Pawlisiak
2. Marek Klinowski
3. Filip Buczkowski

3 km kobiet nordic walking
1. Teresa Mikoś
2. Katarzyna Patynowska
3. Anna Maria Sitkiewicz

3 km mężczyzn nordic walking
1. Marcin Radomski
2. Romuald Baranowski
3. Zbigniew Szymańczak

10 km kobiet
1. Agata Pietraś
2. Karolina Kuldys
3. Marzena Kruszyńska

10 km mężczyzn
1. Grzegorz Kruszyński
2. Paweł Sameryt
3. Arkadiusz Pajdosz

3 km kobiet
1. Agnieszka Darłak
2. Justyna Maślanka
3. Barbara Barczewska

3 km mężczyzn
1. Karol Frelik
2. Ryszrad Łukaszewicz
3. Damian Wyrzykowski