Fanfary ucichły, nagrody rozdane, wszyscy się rozeszli, stadion opustoszał….. .

II edycja „Biegu po sprawność” przeszła do historii. Stowarzyszenie „Szlakiem Tęczy” zorganizowało po raz drugi bieg charytatywny na rzecz swoich niepełnosprawnych podopiecznych. Odbył się 10 września na Stadionie GOS w Nadarzynie. Pogoda była przepiękna – właśnie taką zamówiliśmy. Zawodnicy dopisali – uradował nas szczególnie bardzo liczny udział dzieci. Biegaliśmy na trzech dystansach: na 10 i 3 km – bieg otwarty dla wszystkich oraz na 800m dedykowany dla dzieci i osób niepełnosprawnych.

Trasa biegu dla dorosłych rozpoczynała i kończyła się na stadionie w Nadarzynie, a prowadziła malowniczymi ścieżkami Lasu Młochowskiego. Bieg dla dzieci odbywał się na stadionie. Dzięki temu najmłodsi uczestnicy mogli być przez cały czas oklaskiwani  i zagrzewani do walki  przez licznie zebranych kibiców.

Honorowa funkcja startera biegów przypadła panu Jackowi Kawalcowi, znanemu aktorowi, który współprowadził naszą imprezę. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal ufundowany przez Scanię. Dziękujemy!

Wszystkie dzieci startujące w biegu otrzymały specjalnie dla nich przygotowane upominki , a dorośli -pakiety startowe. Każdy z uczestników biegu miał szansę na wylosowanie nagrody dodatkowej. Nagrody rozlosował pan Marcin Żurawski, przedstawiciel NJU Mobile, sieci najbardziej zadowolonych Klientów, która m.in. sponsorowała pakiety startowe dla dorosłych. Znalazła się również nagroda specjalna  ufundowana przez Dealera Toyota Wiśniewski – możliwość trzydniowego korzystania z dowolnego samochodu Toyoty.

Nagrody i pakiety startowe mieliśmy dzięki takim firmom jak:

Scania
L’oreal,
Ferrero
Ptak Warsaw Expo
Nju mobile
Clipper
NCR
Ernst&Young
SPG ZOZ Nadarzyn

Rossmann.

Dzięki wsparciu pana Bogdana Osińskiego z firmy ‘Baw się z nami’, Scanii oraz  Rodzinie Latoszek Company, w trakcie całej imprezy czekały na dzieci różne atrakcje, z których chętnie korzystały. Zgłodniali uczestnicy biegu oraz całej imprezy mogli się posilić i odpocząć w kawiarence „Pod Tęczą”, gdzie serwowano pyszne domowe ciasta oraz rozmaite napoje .

Dziękujemy Staroście Pruszkowskiemu oraz Wójtowi gminy Nadarzyn za okazaną nam dobra wolę i wsparcie. Bez ich pomocy impreza ta nie miałaby szans się odbyć.

Dziękujemy również Nadleśnictwu Chojnów za umożliwienie wstępu do lasu.

Dziękujemy nauczycielom i uczniom Gimnazjum w Nadarzynie za pomoc w organizacji naszego biegu, dyrekcji i pracownikom Gminnego Ośrodka Sportu za wsparcie i udostępnienie stadionu a panu Adamowi Chusteckiemu, dyrektorowi SPG ZOZ Nadarzyn za otoczenie nas niezbędną i troskliwą opieką medyczną.

Dziękujemy pani Monice Karbowskiej za przeprowadzenie rozgrzewki a Mariuszowi Walczakowi za prowadzenie zawodów i pomoc w organizacji

 

Bardzo dziękujemy naszym przyjaciołom: Basi, Ani i Kasi. Pomogły nam bardzo w organizacji biegu oraz w trakcie jego trwania, bez ich pracy byłoby trudno  zrealizować zadanie pod tytułem Biegiem po sprawność.

Dziękujemy Bardzo dziękujemy!!!

Nasze Stowarzyszenie opiekuje się dziećmi i osobami niepełnosprawnymi i niestety większość naszych podopiecznych nie potrafi bądź nie może z przyczyn fizycznych lub psychicznych biegać. To my zdrowi możemy być ich nogami, oczami, zmysłami, my możemy przynieść im chociaż odrobinę zdrowia poprzez nasze działanie. Poprzez organizację takich imprez jak „Bieg po sprawność” oraz przez całą naszą działalność chcemy zwracać uwagę mieszkańców naszej gminy i nie tylko, na to, iż „niepełnosprawni są wśród nas”. Zaledwie  kilkoro naszych podopiecznych wzięło udział w biegu. Zatem  zdrowi zawodnicy mogą pobiec dla nich – „dla niepełnosprawnych po sprawność” oraz wpłacić wpisowe  za udział w biegu lub wrzucić datek do puszki i tym sposobem wesprzeć ich rehabilitację.

Podczas biegu przeprowadzona została publiczna zbiórka pieniędzy do puszek.  Zebraliśmy dokładnie:  do puszek 1596,35 zł
wpłaty gotówkowe za bieg – 1531 zł
wpłaty bankowe- 920,00 zł
razem 4 047,35.

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom i sponsorom.

Zdjęcia z naszej imprezy można obejrzeć na profilu Stowarzyszenia „Szlakiem Tęczy” na facebook oraz na stronie www.szlakiemteczy.pl

Wyniki biegu dostępne na stronie  http://biegnadarzyn16.chiptiming.pl/wyniki.php

Do  zobaczenia w przyszłym roku…

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.